خواص شگفت انگیز آب کرفس را بیشتر بشناسید

کرفس که نام علمی آن (Apium Graveolens) می باشد، یکی از مغذی ترین گیاهان خوراکی در دسترس است که می توانیم از آن به عنوان سبزی استفاده نماییم و یا به منظور کسب حد اکثر بهره از آن، آب کرفس را مورد استفاده قرار دهیم.
محققین اثبات کرده اند که آب کرفس تقریباً سرشار از تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشد و مصرف منظم این نوشیدنی می تواند برای ما مزایای فراوانی را در زمینه سلامتی و نیز شادابی پوست و مو به ارمغان بیاورد.
در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مزایای مصرف این نوشیدنی فوق‌العاده کسب کنید:
پیشگیری از ابتلا به سرطان:
با نوشیدن روزانه آب کرفس سرطان را از خودتان دور کنید. محققین ۸ نوع عنصر ضد سرطان را در آب کرفس شناسایی کرده اند که می توانند به طرق گوناگونی حتی به بهبود سرطان نیز کمک کنند.
محتوای استیلن موجود در آب کرفس جلو رشد سلول های سرطانی را می گیرد و محتوای اسید phonolic  آن باعث می شود که عملکرد هورمون هایی نظیر پروستاگلاندین را که رشد سلول های سرطانی را تسریع می کنند، متوقف می نماید و در نهایت مواد مفید گیاهی موجود در آب کرفس ، جلو ضربه زدن رادیکال های آزاد به سلول ها رو می گیرند.
کاهش کلسترول:
مصرف روزانه آب کرفس یک توصیه عالی برای کاهش سطح کلسترول بدن است چرا که آب کرفس حاوی ترکیبات شیمیایی است که می توانند در کنترل کلسترول خون نقش داشته باشند.
کنترل فشار خون:
اگر روزانه یک فنجان آب کرفس بنوشید می توانید فشار خون خود را تحت کنترل قرار دهید.
فواید استفاده منظم آب کرفس برای پوست:
آب‌رسانی به پوست
جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست و اختلالات پوستی
جوان نگاه داشتن پوست
تضمین کننده درخشندگی پوست