یک زندگی عادی جدید را تجربه کنید

یک زندگی عادی جدید را تجربه کنیددر این مقاله توصیه هایی برای بازگشت به یک زندگی عادی ارائه شده است. بدیهی است که بعد از به اتمام رسیدن درمان سرطانتان، وارد مرحله جدیدی از زندگی خود خواهید شد. خواندن این مقاله به تمام افرادی که بیماری سرطان را پشت سر گذاشته اند و اکنون دیگر تحت شیمی درمانی قرار ندارند توصیه می شود. همچنین دوستان و اطرافیان این افراد نیز می توانند از خواندن این مطلب بهره ببرند.شرایط شما هرچه که باشد، حالا زندگی با زمانی که هنوز دچار سرطان نبودید، متفاوت است. مطالب ذیل، می‌تواند به شما در کنار آمدن با شرایط تان کمک کند:
از این موضوع اطمینان حاصل کنید که، شماره‌ها و اسامی کسانی را که برای پرسیدن سوالات تان راجع به عوارض جانبی درمان نیاز دارید، در اختیار دارید.
سعی کنید هر روزی که فرا می‌رسد از آن لذت ببرید و از آن‌هایی که کمی بد هستند، صرف نظر کنید.وقتی که بدنتان به یک خواب کوتاه احتیاج دارد، نسبت به انجام این کار احساس بدی نداشته باشید.  ذهن و بدن شما هنوز به مقدار زیادی استراحت نیاز دارد، تا بتواند خود را بازسازی کند.برای واکنش‌های مختلفی که افراد ملاقات کننده با شما بروز می‌دهند آماده باشید.اگر اولین بار است که بعد از درمانتان بیرون می روید و به این خاطر احساس نگرانی دارید، با کسی که بسیار او را دوست دارید و مورد اعتماد شماست بیرون بروید.اگر دیگران نمی‌دانند که چگونه، نسبت به شما واکنش‌ نشان دهند، سعی کنید ناراحت نشوید، به یاد داشته باشید که اغلب مردم معنی ضربه وارد شده به شما را نمی‌دانند.فکر نکنید که حتی، چنان چه دوست نداشته باشید مجبورید همه چیز را برای مردم توضیح دهید. آنها معمولاً کنجکاو هستند، شما تنها باید، اینکه چگونه کنار آن‌ها احساس راحتی می‌کنید را به ایشان بگویید.اگر مجدداً به سرکار خود بازگشتید، از رئیس خود بخواهید، تا اجازه دهد، ساعات کمتری در هفته را کار کنید و به ‌آرامی آن را افزایش دهید.تا هنگامی که کاملاً آماده شوید، از درخواست کمک بیشتر برای انجام کارهای خانه، خرید کردن و غیره نهراسید، بعضی از دوستان و بستگان به شما کمک خواهند نمود.بعضی از افراد اظهار می‌کنند این که با نزدیکان صمیمی‌ شان در مورد نگرانی‌ها و احساساتشان صحبت کنند، بسیار کمک کننده است. ممکن است صحبت کردن با سایر نجات‌یافتگان از سرطان هم کمک کننده باشد.اگر شرایط، رو به وخامت گذاشت، و برای بیش از دو هفته احساس بدی داشتید، قرار ملاقاتی با پزشک خود بگذارید، تا در مورد راه‌هایی که به شما در رویارویی با شرایط تان کمک می‌کند، صحبت کنید.